Menu

O wszystkim i o niczym

Ten blok jest poświęcony dla każdej z nas kobiet czy dziewczyn będzie o wszystkim i o niczym. Kontakt zosiekvenus.blog@gmail.com

Testy na zwierzętach

zsiekvens

Już w ulubieńcach maja wspominałam o testach na zwierzętach ale nic o nich nie wytłumaczyłam więc powracam i już tłumaczę.

Co testuje się na zwierzętach?

1. Kosmetyki kolorowe i pielęgnacyjne

2. Środki czystości domowej i chemia domowa

3.Soczewki kontaktowe

4. Tampony i podpaski

5. Leki i maści

Na jakich zwierzętach się testuje?

Psy, koty, króliki, małpy są to najczęściej katowane zwierzęta.

Ile tych zwierząt podaje się takim praktykom?

Nie jeden nie dwa ,ale żeby jeden produkt przetestować tej praktyce są poddawane nawet tysiące zwierząt.

Jak one wyglądają?

Często słyszę ,że nie ma nic złego w tym ,że się królika albo świnkę wykąpie w szamponie ale niestety to tak nie wygląda. Zacznijmy od najlżejszych praktyk ,żeby przetestować tusz do rzęs takiemu nie winnemu królikowi wkrapla się składniki tuszu do rzęs przykładowy krem do twarzy rozcina się skórę małego zwierzątka i wtłacza się ten krem. A testy tamponów to już nie wyobrażalnie męki tampon macza się w krwi lub innym płynie rozcina się ten organizm i w jego wkłada się tego nasączonego tampona i można zaszyć ale nie trzepa nie każda firma tak robi niektóre firmy testują tylko barwniki ,które rozjaśniają bawełnę.

Jak zwierzęta reagują na to?

Boją się uciekają są przerażone.

W jakich warunkach żyją?

Okropnych w ciasnych klatkach często jeden na drugich albo w specjalnych urządzenia które ograniczają ruch często umierają lub bardzo poważnie chorują.

Czy te testy są niezbędne lub coś dają?

Kiedyś możliwe ,że coś dawały ale teraz nasza nauka i technologie są dużo bardziej zaawansowane i wiemy co jest szkodliwe dla naszego organizmu. A w tej chwili TESTY NA ZWIERZĘTACH JEST NIESKUTECZNYCH AŻ W 99.5% A PÓŹNIEJ TEŻ TRZEBA PRZETESTOWAĆ TO NA LUDZIACH I WIĘKSZOŚĆ PRODUKTÓW ,KTÓRE PRZESZŁY TESTY NA ZWIERZĘTACH W WIĘKSZOŚĆ NIE PRZECHODZĄ NA LUDZIACH WIĘC PO CO?

Co prawo na co?

W Unii Europejskiej od 2013 testowanie na zwierzętach jest kategorycznie zabronione ale w Chinach praktycznie każdy kosmetyk musi być przetestowany na zwierzętach. Ale wiadomo ,że w Chinach panuje komunizm a my doskonale wiemy co to jest bo nie dawno wyszliśmy z tego i każdy pamięta lub wie co albo kto to jest Stan wojenny, Zomo , Bezpieka, Milicja, Wojciech Jaruzelski, Jerzy Popiełuszko i nie trzeba mówić ,że jest to kraj zacofany pod względem traktowaniu żywych organizmów.

Czyli jeśli kupujemy produkty na terenie UE to nie są testowane na zwierzętach?

Nie prawda jeśli nie krzywdzą organizmów nie daleko ciebie to nie znaczy jeżeli będzie się to daleko to nie znaczy ,że może wspierać naszymi pieniędzmi te działania tak daleko bo to firmy płacą za to a skąd one mają na to pieniądze chyba nie muszę mówić skąd mają na to środki finansowe.

Zrobię wpis o markach które nie testują ale mam nadzieje ,że będziecie kupować świadomie i podlikuje wam parę ciekawych artykułów.

http://www.ekonsument.pl/a123_testy_na_zwierzetach.html 

http://www.otwarteklatki.pl/testy-na-zwierzetach 

http://thesmellofbeauty.com/testowanie-kosmetykow-zwierzetach-wiecie-sposob-sie-odbywa 

 

 

© O wszystkim i o niczym
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci